בועז נחמד
יועץ ארגוני, מרצה ומנחה סדנאות emailהנחיית סדנאות

הנחיית סדנאות לקבוצות הומגניות והטרוגניות- זאת ליבת העבודה שלנו למול לקוחותינו משנת 1992 ועד עצם היום הזה. אנו עושים זאת בסדנאות הניתנות הן במסגרות של החל מחצי יום, יום מלא, יומיים הדרכה ועד מסגרת שעות ארוכה יותר בנות 5 ואפילו 10 מפגשים.

המטרה בסדנאות היא להעביר מסרים, ללמד, לשפר התנהגויות, כך שיובילו את הקבוצה הלומדת לתוצאות טובות יותר - מאלו אותן היא השיגה לפני הסדנא. את הקבוצה הלומדת אפשר לבחון לפני הסדנא, לפי רמת הידע הבסיסית באמצעות מבחן פשוט ולאחר הסדנא - על מנת להראות את הפערים עליהן גישרה ההדרכה עצמה.

ההדרכה מבוצעת או בבית הלקוח (משרדיו, חדר ישיבות או חדר ההדרכה בתוך הארגון) או בחדרי סדנאות ייעודיים בבתי מלון השונים ברחבי הארץ. אנו ערוכים לבצע גם סדנאות פתוחות, מחוץ לארבעת הכתלים של אולם או חדר דיונים ויש לנו את מרבית האמצעים הטכניים לבצע פעולה זאת.

טרום ביצוע הסדנא אנו פוגשים חלק מהמודרכים ואת מנהליהם על מנת לבצע אבחון צרכים. במסגרת זאת אנו לומדים על הצרכים הספציפיים של הקבוצה ושל מנהליה מהסדנא, ומתאימים טוב יותר את תוכנית הלימודים לסביבת העבודה של המשתתפים. התאמה זאת, באמצעות אבחון צרכים מוקדם, מונע טעויות מצד המדריך מחד ומאידך גורם להדרכה להיות הרבה יותר ממוקדת בצרכי הקבוצה.

בסדנא, גודל הקבוצה נע בין 2 אנשים לבין 12 איש בקבוצה. ככל שהקבוצה קטנה יותר ואינטימית יותר, ניתן להגיע עם משתתפיה לתוצאות טובות יותר ולהישגים גבוהים יותר. ברם, למרות זאת, עדיין ניתן לבצע סדנא עם מספר גדול יותר של משתתפים. הדבר יידרוש מעט יותר זמן לשם העברת הידע ותרגולו על ידי משתתפי הקבוצה.

נושא התרגול בסדנאות חשוב ביותר לאור העובדה כי חומר תיאורטי בלבד מקשה על הלומדים אותו להעביר אותו לפסים של יישום. במרבית הסדנאות יש שימוש בהקלטת המשתתפים או בהסרטתם באמצעות טלוויזיה במעגל סגור או אמצעים טכנולוגיים דומים. כלים אלו, מאפשרים למדריך וגם למודרכים לבחון, באמצעות סימולציות, המשתתפים הפנימו את החומר הנלמד.

התרגול במהלך הסימולציות סב ברוב במקרים בטיפול בלקוחות קשים, בהתמודדות למול התנגדויות, בניהול המשא ומתן וביכולת של האדם המשתתף בסדנא לנווט את השיחה לכיוון המתאים לו. התרגול, ולאחר מכן ניתוח התרגול - הוא טוב וחיוני לא רק למשתתף עצמו אלא גם לעמיתיו, המשתתפים בהדרכה אף הם. הם נתרמים לא פחות ממנו לאחר שהם רואים כיצד אפשר לשפר את התוצאות באמצעות תרגול חוזר.

באמצעות סדנאות ניתן לבצע שיפור יכולותיהם של מנהלים, עובדים, חברי הנהלה, חברי דירקטוריון, אנשי מכירות, מנהלי כספים, אנשי רכש, מנהלי אספקה, אנשי גבייה, מנהלי ייצור, אנשי תפ"י ועוד ועוד. באמצעות סדנאות ניתן לשפר את הביצועים שלהם על ידי שיפור "יכולותיהם הרכות" הבין אישיות, שמשפיעות בצורה מאוד ישירה על הביצועים הכוללים של הארגון.

בנוסף, ניתן לקבל גם סדנאות חוויתיות. סוג זה של סדנאות מתאים מאוד לשם גיבוש חברתי, לצורך של הטמעת תהליכים ארגוניים שונים, לשם יצירת אווירה חיובית או צרכים דומים של החברה.

בנוסף, ניתן לקבל סדנאות שהן "תומכות מנהל". מדובר בסדנאות שתפורות על פי הזמנה ייחודית של מנהל ספציפי לשם קידום אישי של אותו מנהל, לשם סיוע בקליטתו של אותו במנהל בצוות או לשם הכנה מקדימה של הקבוצה לתהליכים ארגוניים שהמנהל של היחידה מבקש להפנים בה.

 

לפרטים נוספים: בועז 050-5201857   מייל boaz8@zahav.net.il

הדפסשלח לחבר

email
בניית אתרים