בועז נחמד
יועץ ארגוני, מרצה ומנחה סדנאות emailמהו "פתוח המנהלים" הנדרש לשם טיוב יכולותיהם של מנהלים בארגון?

כן, אפשר לפתח את היכולות ואת הידע של מנהלים ! ! !

לא רק שאפשר לפתח את היכולות של המנהלים אלא דווקא רצוי מאוד לעשות את זה.

המשפט שאנחנו משמיעים ללקוחות שלנו אומר "אם ההדרכה יקרה, נסה בורות תחילה" - תקף מאוד בעולם הניהול. מנהלי צוותים, מנהלי מחלקות, מנהלי אגפים וראשי חטיבות הם קהל יעד מעולה להדרכה יעילה ואפקטיבית. החזר ההשקעה להון בהדרכה של צוות זה הוא מהגבוהים שיש מאחר וחוסר ידע או ידע חלקי יכול לפגוע אנושות בתהליכים פנימיים בארגון ואולי אף בארגון עצמו.

בתהליכי הניהול השונים, המנהלים מוצאים את עצמם מקבלים החלטות או מיישמים החלטות שהתקבלו על ידי דרגים גבוהים יותר - כל הזמן. כל החלטה שגויה או כל העדר יישום של החלטה שהוחלט עליה - יכולה להיות ברת אסון עבור הארגון.

מטרת התהליך של פיתוח מנהלים הוא לחשוף אותם לנושאים ניהוליים - מקצועיים מהמתקדמים ביותר בעולם ובעולם האקדמיה. לעיתים הדגש בפיתוח מנהלים יהיה העמקת ידע מקצועי ולעיתים העמקת ידע ניהולי בתורות ניהול שונות ומגוונות.

מדובר בתהליך של פיתוח מנהלים ולא בסדנא לפיתוח מנהלים מאחר ובמרבית המקרים, סדנא בודדת בת יום לא מספיקה על מנת להפנים את החומר הנדרש. המנהלים עצמם מגיבים בצורה מאוד חיובית מחד ומאידך רוצים לדעת כיצד הם יכולים לממש את הידע היקר מפז שרכשו בסדנאות. תהליך פיתוח מנהלים לא רק שלא מסתיים בהדרכה אחת אלא גם לא מסתיים רק בעולם ההדרכה. מרגע תחילת הקורס רצוי לאפשר למנהל לקבל "מנטור" בתוך הארגון, רצוי ממחלקה אחרת. כך, המידע הרב שנצבר אצל המנהלים הוותיקים יכול לעבור למנהלי טריים יותר.

התהליך כולו של פיתוח מנהלים גורם גם למנהלים עצמם לתחושות טובות מאוד כלפי הארגון. החברה משקיעה בהם משאבים של מעבר לשכר העבודה החודשי או הבונוסים. השקעה זאת במנהלים עצמם, מחזירה את עצמה בהישארותם של המנהלים הטובים לאורך זמן בארגון.

ניהול - שתיקה ארגונית        

ניהול - קבלת החלטות      

ניהול - ביזור / ריכוז סמכויות

ניהול אנשים למול ניהול משימות        

ניהול לפי חריגים         

שאלון סגנונות ניהול: PAEI

 

 

לפרטים נוספים: בועז 050-5201857   מייל boaz8@zahav.net.ilemail
בניית אתרים