בועז נחמד
יועץ ארגוני, מרצה ומנחה סדנאות emailהדרכת טכניקות לניהול זמן, לניהול נכון של יומנים, לתכנון נכון של הזמן ועוד נושאים רבים וטובים העוסקים כולם בעולם המורכב מאוד של ניהול נכון, אפקטיבי ויעיל של זמן

מהו ניהול זמן וכיצד מוודאים כי ניהול הזמן יישאר תמיד כפעולה שנעשית בצורה יעילה ואפקטיבית? איך מתרים גזלני זמן? מה עושים לאחר שגילינו גזני זמן? מה ההבדל בין דחוף לבין חשוב? כיצד מנהלים נכון את היומן האישי / מחלקתי / ארגוני? למה צריך לתכנן מראש פעילויות חשובות?

על כל תהליכים אלו ועל תהליכים רבים נוספים - דנים בסדנאות ובהרצאות בנושא ניהול זמן.

הגישה הבסיסית לניהול זמן מתחילה אצל מנהלי הארגון. עליהם להיות מאוד מאורגנים מבחינת ניהול הזמן שלהם. ההבחנה בין דחוף לבין חשוב הופכת להיות קריטית יותר, ככל שהתפקיד אותו ממלא המנהל בכיר יותר. ברם, גם מנהלים בדרגי הביניים וגם עובדים בכירים אחרים יכולים בקלות רבה מאוד למצוא את עצמם בסוף יום העבודה מותשים - אך עם תפוקה נמוכה מאוד.

מדוע זה קורה וכיצד ההדרכה בנושא ניהול זמן יכולה לתת לזה פתרון? גזלני הזמן קיימים אצל כל מי שעובד עם אנשים או עם פרוייקטים. כאשר אין הפרדה בין דחוף לבין חשוב, עלול האדם להיגרר אחרי פעילויות דחופות מאוד אך החשיבות שלהן בסוף היום לטובת הארגון, נמוכה. כך, אותו אדם משקיע שעות רבות של אנרגיה בפעילויות טפלות וחסרות חשיבות לקידום הארגון בו בזמן שהפעולות החשובות באמת, נזנחות לצד. בדיוק בנקודה זאת (ועוד רבות אחרות) עוסקת תורת ניהול הזמן.

דוגמא נוספת שעולה וצפה על ידינו במהלך קורסים בניהול זמן היא תכנון לטווח הארוך. האגדה מספרת כי כל ילדי ישראל מסיימים את החופש הגדול ב31 לחודש אוגוסט. אז הם מתיישבים להכין את שיעורי הבית שהוקצה להם חודשיים לביצוע. האגדה מספרת על סטודנטים שערב לפני הגשת עבודת סמיריון הם מתקשרים למרצה ומבקשים הארכה, למרות שעל העבודה הזאת הם ידעו חמישה חודשים קודם לכן.

ובכן, אין אלו אגדות. אבל לו היו התלמידים והסטודנטים מבצעים הכנה מוקדמת ותכנון נכון של זמנם - הם היו מגיעים לשעת האפס מוכנים כמעט לחלוטין. אותן תקלות בדיוק מתרחשות בארגונים בהם טרם הוטמע תהליך ניהול הזמן.

אגב, ההדרכות שלנו, בנושא ניהול הזמן, מתחילות בדיוק בזמן. האפקט של להתחיל הדרכה בזמן - הוא אדיר. פתאום אפשר להוכיח כי ניתן להגיע בזמן, להתחיל בזמן, לסיים בזמן - ולהספיק בדיוק מה שתוכנן מראש. המשובים על עמידה ביעדים אלו של המדריכים עצמם - מעולים.

 

כותרות לנושא ניהול זמן

תיעדוף משימות וניהול זמן

איתור וטיפול בגזלני זמן

 

לפרטים נוספים: בועז 050-5201857   מייל boaz8@zahav.net.il


email
בניית אתרים