בועז נחמד
יועץ ארגוני, מרצה ומנחה סדנאות emailשיפור יכולת קבלת ההחלטות

ההדרכה מתמקדת בשני אספקטים מקבילים: לימוד והבנה מעמיקה של תחום קבלת ההחלטות מחד ומאידך הבנת תהליכי קבלת ההחלטות של הצד השני למשא ומתן או לקנייה. שני אספקטים אלו הם, אפשר לומר, כמעט משלימים אחד את השני.

הדרכות אלו יכולות להינתן הן לרמת הנהלת החברה לשם שיפור קבלת ההחלטות הניהוליות שלהם והן למערכות שקבלת החלטות קריטיות עבורן כמו אנשי מכירות ועוד. גם דרגים ביצועיים מקצועיים וגם דרגים ניהוליים בכירים מפיקים את המירב מנושא זה של קבלת החלטות. התחום הזה לא מדבר רק על החלטות עסקיות אלא גם נותן כלים לשפר החלטות אישיות של המשתתפים בקורס.

הקורס בקבלת החלטות יכול להיות ברמה האקדמאית שלו וגם יכול להפוך להיות קורס מאוד יישומי. הסדנא של קבלת החלטות הופכת להיות למעשית ברגע שבמהלך ההדרכה עצמה משתתפיה, מביאים לשולחן ההדרכה מצבי אמת מחיי העבודה שלהם. זה יכול להיות קשיים בקבלת החלטה לגבי רכישת תוכנה חדשה עבור הארגון וזה יכולה להיות התלבטות כבדה של מנהלת לגבי המשך העסקתה של עובדת מרדנית מצד אחד אך מקצועית מהצד השני.

זה נכון ההדרכה בקבלת החלטות יכולה לסייע למנהלים שנמצאים בצומת דרכים לגבי עובדים מסויימים אך היא בעיקר מסייעת להם בכל הקשור בהעברת תהליכי קבלת החלטות אמוציונאליים מאוד לתהליכי קבלת החלטות רציונאליים ושקולים יותר. תהליכים אלו יכולים לכלול איסוף נכון של מידע טרום קבלת החלטה, בדיקת מרבית המרכיבים והצרכים טרום קבלת ההחלטה ועוד.

אין ספק שכל שיפור, ולוא הקטן ביותר, ביכולת קבלת ההחלטות בארגון, בחברה, במפעל או במשרד יכול להוביל לקידום משמעותי בביצועים, בתוצאות ובדוחות הכספיים מייד לאחר מכן. שיפור בתהליכי קבלת החלטות יכול לא רק לשפר את ביצועי החברה לאורך זמן אלא לטייב ולשדרג את איכות ההחלטות עצמן, דבר שיכול להוביל להקטנת הצורך בקבלת החלטות בתנאי לחץ או בתנאי אי וודאות.

את הנושא של קבלת החלטות ושיפור יכולת קבלת החלטות אפשר להעביר לצוות מנהלים לא רק ברמת התיאוריה אלא גם ברמה הפרקטית, כאשר קבוצה של מנהלים נמצאת בתהליך הדרכה - ומנתחים במהלך סדנא זאת, החלטה ואת תהליך קבלתה. המשמעות מבחינת המנהלים היא מדהימה - פתאום הם מגלים כי יכולת קבלת ההחלטות האישית שלהם הרבה יותר רחבה והרבה יותר מגוונת ממה שנדמה בתחילה. רפרטואר היכולות לקבלת החלטות - ובעקבות כך שיפור קבלת ההחלטה ושיפור בהחלט עצמה - עולה במהלך הסדנאות והסימולציות עצמן.

לחץ כאן לקבלת רשימת התכנים המלאים בנושא קבלת החלטות

חדש: שירות ייעוץ בקבלת החלטות: בכל מקרה של צורך לקבל החלטה ורצון להתייעץ עם מומחה בתחוםקבלת ההחלטות (כמו רכישת חברה, שינוי מקצוע, פיטורי עובד, מתן אשראי ללקוח, פתיחת סניף חדש, הוספת שווקי יעד וכדומה) תוכל לקבל שירות של ייעוץ לקבלת החלטות.

לפרטים נוספים: בועז 050-5201857   מייל boaz8@zahav.net.il


email
בניית אתרים