בועז נחמד
יועץ ארגוני, מרצה ומנחה סדנאות emailשפת הגוף בבית, בעבודה, במשרד, במפעל - כך משפרים אותה

את שפת הגוף אנו משדרים וקולטים כל הזמן, תמיד בכל רגע נתון. שפת הגוף באה לידי ביטוי לא רק בפגישות או בישיבות למול אנשים אלא גם בטלפון או בשיחות ועידה המבוצעות מתוך ישראל לחו"ל ובחזרה. שפת הגוף שלנו מהווה שפה משל עצמה עבור הלקוחות, העמיתים והספקים שלנו - ומציגה אותנו באור אחר, מקביל, לדברים שאנו אומרים.

את נושא שפת הגוף מעבירים באמצעות הדרכה פרונטאלית אך ללא ספק הדרך הנכונה ביותר לעשות כך היא באמצעות סדנא. במהלך סדנא של שפת הגוף לומדים המשתתפים להיות יותר ערים וערניים למסרים הלא מילוליים שהם מעבירים לאנשים איתם הם עובדים. במקביל, הסדנא מקנה כלים לקליטת מסרים לא מילוליים מאותה סביבת אנשים בדיוק כלפי חוץ.

מאחר ושפת הגוף היא שפה של תשדורת וקליטה, הרי שסדנת שפת הגוף יכולה לסייע ולתרום רבות לשני ערוצים אלו, על ידי הגדלת המודעות אליה ביחד עם מתן כלים פרקטיים לנושא זה. במהלך הדרכה סדנאית של שפת הגוף מלמדים כי הגוף מדבר וטון הדיבור עושה את ההבדל. זאת הסיבה שבתום ההדרכה, יכולת השידור של משתתפי ההדרכה ויכולת הקליטה שלהם - עולה.

התוצאה של סדנא בשפת הגוף היא לא רק עליית רמת המודעות והגברת יכולת הזיהוי והקליטה, מצד המודרכים אלא היכולת לקחת מצב (ניהולי, מכירתי, שירותי, שיווקי) ולנתח אותו מאספקט נוסף. אך הפעם, בעקבות הסדנא, האספקט הנוסף יהיה מסודר יותר, מאורגן יותר - דבר שייתן לו נופך מקצועי לא פחות מאשר ניתוח המלל במהלך הדיונים. הקניית כלים של שפת הגוף תאפשר למשתתפי ההדרכה להכיר טוב יותר כלי עבודה מהדרכה הראשונה - ולהשתמש בו הלכה למעשה.

ההרצאות של שפת הגוף יכולות להיות משובצות בקורסי מנהלים, אנשי מכירות, מזכירות ומנהלות לשכה ועוד. הדרכות אלו יכולות להיות מועברות גם בתור הדרכות קלילות או הרצאות לקבוצות עם מספר משתתפים גדול.

 

לפרטים נוספים: בועז 050-5201857   מייל boaz8@zahav.net.il


email
בניית אתרים