בועז נחמד
יועץ ארגוני, מרצה ומנחה סדנאות emailקבוצת המנהלים העתידיים בתוך החברה או בארגון

קבוצה של עובדים בכירים או עובדים שנקלטו בארגון לשם הפיכתם, בפרק זמן של חודשים או שנים, למנהלים בתוך הארגון. העתודה הניהולית דורשת כי מייד עם הקלטות עובדים ייעודיים אלו, הם יתחילו בשורה של הדרכות שיכשירו אותם להיות מנהלים בעתיד.

במסגרת הכשרות אלו, מתייחסים המרצים והמדריכים שלנו לצוות זה כאילו בכל רגע נתון עליהם להתחיל לנהל יחידה או מחלקה או מערכת בתוך הארגון.

הנושאים שמקבלים אנשי העתודה הניהולית דומים מאוד להכשרות הניהוליות הבכירות - למעט הבדל אחד וחשוב - העתודה הניהולית תקבל הרבה יותר שעות על כל אחד ואחד מהנושאים. כלומר, קורסים במנהיגות שיינתנו למנהלים בדרגי הביניים, כאשר הם יועברו לעתודה הניהולית משך הזמן שיוקדש לכך ארוך יותר. הסיבה לכך היא כי העובדים שנמצאים בעתודה הניהולית, טרם צברו את הניסיון הנדרש ממנהלים - ותפקיד המדריך הוא ליצור מצבי סימולציות ניהוליות שונות וללמד את חברי העתודה להתמודד איתן.

אנו, כמדריכים וכמרצים מביטים על העתודה הניהולית כעל מנהלים שיכולים בכל רגע נתון לקבל על עצמם אחריות ניהולית למחלקה או לאגף. זאת הסיבה שכל ההדרכות שאנו מעבירים הן בעלות אוריינטציה ניהולית פרקטית מאוד - למערכת הספציפית הנדרשת. כלומר, העתודה הניהולית מקבלת הדרכה כאילו היו הם מנהלים בפועל באותה חברה או אותו ארגון. הם יכינו שיעורי בית על סוגיות ספציפיות בתחום הניהול על המחלקות בו הם עובדים או על מחלקות אחרות - וכל זה על מנת להכשיר אותם כמנהלים עתידיים מעולים בתחומם, בעתיד.

כאן המקום לציין כי הניסיון שלנו בנושא של עתודה ניהולית מצביע על רעיון מעניין מאוד - להפגיש את העתודה הניהולית עם מנכ"ל הארגון, מספר פעמים במהלך הקורס עצמו. פגישות אלו מובילות את משתתפי הקורס להבין כי הנהלת החברה אכן מסמנת אותם אישית כעתודה ניהולית ומתייחסת אליהם בהתאם.

 

 

לפרטים נוספים: בועז 050-5201857   מייל boaz8@zahav.net.il


email
בניית אתרים