בועז נחמד
יועץ ארגוני, מרצה ומנחה סדנאות emailכיצד עובדים ביחד, במשותף - לשם השגת מטרות ויעדים

כל אדם יודע ויכול לעבוד לבד. זה הכי קל, זה הכי פשוט. אין עם מי לריב, אין עם מי להסתכסך - את הכל עושה אותו אדם בהתאם ליכולות שלו באילוצי לוחות הזמנים שלו.

אבל את מרבית העבודות בעולם, לא ניתן כמעט אף פעם לעשות לבד. היכולות האישיות, גבוהות שיהיה, מוגבלות נקודה מסויימת. היכולת האישית לבצע משימות לבד מסתיימת בעקבות לחץ או עומס של עבודה. בדיוק באות הנקודה - מתחילים לעבוד עם צוות של אנשים.

לעבוד עם עוד אנשים זאת אמנות. לדעת לעבוד עם קבוצה של אנשים, חלקם מנוסים יותר וחלקם מנוסים פחות, חלקם בעלי משמעת עצמית גבוהה ואחרים עם משמעת עצמית מעט יותר נמוכה.

האומנות שבעבודה בצוות היא היכולת לדעת להפעיל ולפעול ביחד עם עוד אנשים, שונים, ומגוונים בדעותיהם וביכולתם. זאת היכולת לקחת קבוצה של אנשים שלעיתים איננה מכירה אחד את השני ולהפעיל אותה ולפעול ביחד איתה בצורה המקצועית ביותר לאורך זמן, תוך שמירה על אחידות המטרה והיעדים.

האמנות שבעבודת צוות היא נושא הדרכה מאוד חשוב אותו אנו מאמינים יש לחלוק עם מספר רב ככל הניתן של מנהלים, מנכ"לים, ראשי צוותים, עתודה ניהולית וגם עם עובדים ותיקים ובכירים בארגונם.

היכולת לעבוד בצוות דורשת מכל אחד ואחד מחברי הצוות, ויתור קטן. בדרך כלל זה יהיה ויתור הקשור לאגו האישי שלו או לרצון למצויינות. ברם, הייתרונות הרבים של העבודה של צוות ושל קבוצה, עולים עשרות מונים על ויתורים אלו. בסוף הדרך, עם נקודת האור של תוצאת הפעילות הצוותית, אפשר לראות כיצד דווקא באמצעות ניהול וניווט נכון של חברי הקבוצה, התוצאה הסופית השתלמה.

את הנושא של עבודת צוות ניתן לקבל הן בתור הרצאה, סדנא או ייעוץ אישי או בתהליך ארוך טווח יותר, שנועד לגבש צוותי עבודה שונים. ניתן לקבלו עבור מנהל הצוות או עבור אחד מהעובדים בצוות עצמו. את הנושא הזה אפשר להעביר לקבוצות הומוגניות או הטרוגניות, כמו גם לקבוצות שפועלות על בסיס מבנה ארגוני מטריציוני למול קבוצות שפועלות על בסיס מבנה ארגוני סטנדרטי רגיל.

 

האגו בעבודה

 

לפרטים נוספים: בועז 050-5201857   מייל boaz8@zahav.net.il


email
בניית אתרים